Használt elem gyűjtőverseny

Tegyél TE is környezetünkért, gyűjtsd a használt elemeket, akkumulátorokat és nyerj értékes ajándékokat!

A versenyben általános iskolai osztály, vagy óvodai csoport indulhat.

A verseny 2o17. február 13 – 2017. október 30-ig tart.

A versenyben nyerhető díjak:

l.helyezett: 90 000.-Ft
2.helyezett: 60 000.-Ft
3.helyezett: 30 000.-Ft
4-6. helyezett: 15 000.-Ft
7-1 0.helyezett: 10 000.-Ft

Különdíj: 80 000.-Ft

Különdíjjal jutalmazzuk azt az iskolát, Vagy óvodát, ahol a begyűjtött használt elemek súlya egy diákra vetítve a legmagasabb (összes kg/diákok száma).

A verseny során gyűjthető elemek: ceruzaelem, babyelem, góliátelem, laposelem, 9V-os elem, gombelem, nikkel-kadmium elem, rádiótelefon akkumulátor, egyéb berendezések, akkumulátorai (pl. laptopok és barkácsgépek zárt akkumulátorai)

Hogyan gyűjthetek sok használt elemet?

Nézz szét otthon a fiókokban a nagyinál! A szomszédok, rokonok is örülni fognak, ha elviszed tőlük a hulladékelemeket.

Nagyon fontos, hogy a lemerült elemeket sose dobd a háztartási hulladékgyűjtőbe!
Gyűjtsd egy kis papírdobozba, nejlonzacskóba és vidd el a használt elem gyűjtőhelyekre!
Ilyen gyűjtőhelyeket találsz az iskoládban, kisebb és nagyobb boltokban, üzletekben, bevásárló központokban.

A használt elemek jelentős része sajnálatos módon kommunális hulladékkal együtt az égetőkbe kerülve szennyezi a levegőt, illetve a hulladéklerakókban a talajvizet.

Tudtad? Egy kilogramm kidobott szárazelem a talajban 8000 liter vizet tesz használhatatlanná!

Óvd a környezeted, gyűjtsd a használt elemeket!